Izvēloties savus hobijus vai brīvā laika kavēkļus, no sākuma izmēģinām lietas, kuras sagādā prieku. Pievienotā vērtība, kura ir tikai sekundāra (vismaz tā vajadzētu būt) ir tā, ja izvēlētā sirdslieta aizved uz svešām zemēm vai paver daudz dažādas ikdienišķas iespējas. Līdzīgi kā uz Oslo, arī uz Budapeštu sanāca doties taisni šāda iemesla dēļ – hobijs.

Budapeštas panorama

Budapeštas panorama

Iespēja pirmo reizi pabūt Ungārijā un viesoties Budapeštā tiešām radīja patīkamas sajūtas. Kaut arī bija zināms, ka pašas Budapeštas apskatei laiks būs krietni limitēts, tas neliedza iegūt iespaidus par Ungāriju. Galvenie brauciena pienākumi aizveda uz netālu esošo Godollo pilsētiņu, kur norisinājās sporta sacensības. Bija nepieciešama ļoti precīza brīvā laika plānošana, jo vēlme apskatīt izslavēto Budapeštu bija ļoti liela. Ungārijas galvaspilsētā uzkavēties vien sanāca ap 10h, vizītes sadalot par vairākām dienām.

Ungārijas parlamenta ēka

Ungārijas parlamenta ēka

Sabiedriskais transports daudzās vietās ir kļuvis par vieglu un ērtu pārvietošanās iespēju. Par nelielu traucēkli kļūst informācijas trūkums angļu valodā kā arī personāla angļu valodas nesaprašana, kur nu vēl spēja atbildēt. Ar to nācās saskarties jau pirmajā reizē, kad vēlējos nokļūt no Godollo uz Budapeštu. Šeit nu gan jāsaka, ka arī pats varēju vairāk painteresēties par iespējamajiem biļešu veidiem pirms pirmās došanās no Godollo uz Budapeštu. Aptuveni 30 km brauciens vienā virzienā, pirmajā reizē izmaksāja ap 500 forintiem, kas pārvēršot uz saprotamāku naudas izteiksmi ir ~2eur. Turpmākajiem braucieniem iegādājos studenta biļeti, kura naudas izteiksmē sanāca lētāk – ap 300 forintiem.

Sabiedriskais transports Godollo. (Ar šo uz Budapeštu nebraucām gan)

Sabiedriskais transports Godollo. (Ar šo uz Budapeštu nebraucām gan)

Daudz dzirdēts un arī pats iespēju robežās mēģināju apskatīt tās galvenās cilvēku pulcēšanās vietas pilsētā. Dzelzceļa stacijā līdzīgi kā skudru pūznī. Cilvēku izmantotākās un redzamākās vietas uzkoptas, turētas kārtībā, bet aiz jebkura no nākamajiem stūriem, kur cilvēku plūsmas vairs nav tik lielas ir daudz nesakoptāks, bet tas pieder pie lietas. Pārvietojāmies par pilsētu ar kājām. Ir daudz ko redzēt un, ja nav noteikta mērķa, tad iespējams pat labākais variants. Pilsētas iepazīšana tika uzsākta no Astoria metro stacijas. Ar kājām līdz ķēžu tiltam un tālāk uz Budas pili, vēstures muzeju un Nacionālo bibliotēku. Laikapstākļi ļoti labi un saule sildīja visas dienas garumā. Apskatīti arī zvejnieku nocietinājumi Halászbástya, ko redzēsiet visos tūristu bukletos, kā vienu no vietām, kur noteikti vajadzētu nokļūt. Pēc tam izstaigāta arī otra Donavas puse, Operas nams un skaistā pilsētas centra apbūve.

Budas pils

Budas pils

Halászbástya

Halászbástya

Ja dzelzceļa stacija ir redzēta, tad noteikti jādodas arī uz centrālo tirgu. Visa Budapešta ir sakopta pilsēta un tāda ir arī tirgus apkārtne. No paša tirgus apmeklējuma biju gaidījis lielāku dzīvību, daudz lielāku troksni un cilvēku čalas. Šajā jautājumā gan nācās vilties. Pati ēka smuka un, laikam… pārāk sanitāra. No gaidītās rosības vairāk novērojama nesteidzīga tūristu klenderēšana un bilžu uzņemšana. Brīžiem pat likās, ka tas tirgus vien tūristiem uztaisīts. Pilsēta ir draudzīga velo izbraucieniem un tiek piedāvāts arī tos iznomāt. Promenāde gar Donavu ir ļoti gara, lai ar velo dotos nesteidzīgos izbraucienos. Pie upes atrodas arī Ungārijas parlamenta ēka, iespaidīga celtne, kuru noteikti vērts aplūkot.

Budapeštas tirgus no iekšpuses

Budapeštas tirgus no iekšpuses

Ungārijas parlamenta ēka

Ungārijas parlamenta ēka

Ja pieturamies pie tūristu vietām, tad līdz Ungārijas Brīvības statujai arī noteikti jāmēģina nokļūt. Kā tajā teicienā – jo garāks un stāvāks kāpiens, jo skaistāka ainava paveras skatam. Bet nu kas tad par stāvo kāpienu var būt pilsētas teritorijā priekš kalnu cienītāja. Skats toties, ļooti labs, paveras pilsēta uz visām pusēm.

Ungarijas brīvības statuja

Ungarijas brīvības statuja

Budapešta

Budapešta

Ar ēšanu pilsētā nav nekādu problēmu. ļoti daudz un dažādas iespējas. Kā teikt, katrs savai gaumei noteikti atradīs kaut ko. Arī cenas draudzīgas. Pilsētas centrālajā daļā pusdienu piedāvājumu, īpaši nemeklējot, nobaudījām par 8 eur.

Lai arī pilsētā tika apskatīta daļa tūristu iecienītākās vietas. Šī patiešām ir pilsēta, kur noteikti vēlos atgriezties un pēc iespējas nesteidzīgāk izbaudīt to atkārtoti. Vēl arī netika izbraukts naksnīgajā Budapeštā ar kuģīti pa Donavu, kas noteikti ir ‘must do’. Tāpat arī pilsētā ir iespējams aplūkot pazemes slimnīcu/bunkurus un rezervēt alu apskates tūri. Un kā nu bez vīnu darītavu apskates tuvējā apkārtnē. Šīs ir lietas, kuras noteikti paliks pierakstu blociņā nākamajai viesošanās reizei Ungārijā.

Pastāsti arī citiem: