Pārgājiens gar Braslas upi  šī gada janvārī iedeva papildus dzinuli iepazīt un izstaigāt vēl kādu reģionu. Tā nu 2016. gada rudens mums izvērtās kā Siguldas apkārtnes iepazīšana. Trīs nedēļas nogales, trīs dažādi maršruti un lieliski pavadīts laiks. Pastāstīsim Jums sīkāk par katru no mūsu pārgājienu maršrutiem, varbūt arī Jums radīsies vēlme doties iepazīt Jums vēl neatklātas Siguldas apskates vietas.

Gauja no Velna alas

Gauja no Velna alas

Maršruts: Stacija – Kraukļa aiza un ala – Pētera ala – Paradīzes kalns – Stacija
25.septembris
Izvēlējāmies sestdien doties uz Siguldas pusi, lai dotos nesteidzīgā pastaigā uz mazāk zināmo pilsētas pusi. Vismaz mums jāatzīstas, ka iepriekš šajās vietās nebijām bijuši un pēc šīs dienas iesakām ikvienam doties ne tikai uz Gūtmaņalu, bet arī uz šo pilsētas daļu. Lai arī pastaigas maršruts sākumā bija nedaudz savādāk ieplānots, tas izvērtās pietiekoši labs arī beigās nesekojot sākuma idejai. Ceļā uz Paradīzes kalnu izmetām neplānoto līkumu uz Kraukļa aizu un Kraukļa alu. Turpinājumā uz Pētera alu, ar nelielu līkumu caur Vējupītes kanjona apskati. Taciņas ierīkotas un arī trepes līdz pašām alām gandrīz pabeigtas. Gar Vējupītes labo krastu pēc Pēteralas apskates devāmies uz Paradīzes jeb Gleznotājjkalnu. Kāpiens bija nogurdinošs, bet uzkāpjot līdz skatu laukuma, skats pavērās lielisks uz Gaujas ieleju un arī uz Turaidas viduslaiku pili. Papildus skaistajam skatam, šajā laukumā satikām arī pāris gleznotājus, kas tik ļoti piestāv šim kalnam. Dodoties atpakaļ uz stacijas pusi, devāmies arī uz Siguldas jauno pili, kurā arī baudījām skaisto Siguldas ainavu, kas bija lielisks pārgājiena noslēgums.
Izvēlētā maršruta garums: ~9 km

Kraukļa ala

Kraukļa ala

Turaidas pils

Turaidas pils

Maršruts: Stacija – Ķeizarkrēsls – Velnalas klintis un Velna ala – Krimuldas muiža – Gūtmaņa ala – Svētku laukums – Stacija
2.oktobris
Šajā dienā lija lietus, bijām apbruņojušies ar lietusmētēliem un lietussargiem. Izplānots neliels pārgājiena maršruts, tomēr maziliet garāks par iepriekšējo, par pamatu ņemot Sigulda – Krimulda – Sigulda tūrisma maršrutu. Sākumā devāmies uz Ķeizarkrēslu, kas daudziem tūristiem paliek nepamanīts un neapmeklēts, jo atrodas pilsētas nomalē. Pēc tam par taciņu, kura cauri mežiem un pļavām nonāk pie Velnalas klints un Velna alas. Arī šī vieta Siguldā priekš mums bija jaunums un iepriekš šeit nebijām bijuši. Skats pār Gauju uz Velnalas klinti iespaidīgs. Ejot tālāk pa meža taku nonācām līdz gājēju tiltam pār Gauju. Tālāk īsu brīdis un bijām nonākuši Velnalas klints augšā. Aizejot līdz Velnalas klints augšai, bija liels vilinājums izdarīt ko tādu ko nevajadzētu atkārtot. Proti, pārkāpām pāri norobežojošajām malām un devāmies līdz klints malai kā arī ielīdām Velna alā. Turpinot maršrutu, nonācām Krimuldas muižas teritorijā, aiz kuras uzreiz jau redzams Gaisa tramvajs. Izvēlējāmies nevis doties ar gaisa tramvaju uz centra puse, bet gan apskatīt visiem labi zināmo Gūtmaņa alu. Daži metri pa serpentīnu, vairāki pakāpieni lejup pa kāpnēm un nonācām pie Gūtmaņa alas. Patiesībā bija pagājis jau diezgan ilgs laiks, kopš kāds no mums bija bijis šeit. Grupas kopbilde un devāmies tālāk uz pilsētas pusi. Pārejot Gaujas tiltam nācās sakopot savus spēkus, lai uzkāptu pa stāvajām trepēm līdz Siguldas pilsētas laukumam. No mūsu grupas bija izcila doma, izmantot arī Siguldas rata pakalpojumus. Kāds ar bailēm, kāds ar platu smaidu sejā, bet visi kopā pieveicām veselus divus apļus. Pirms došanās uz Rīgu, piestājam vietējā kafejnīcā, lai apēstu gardus eklērus un nosvinētu to pārgājienu.
Izvēlētā maršruta garums: ~13 km.

Velnalas klints un Velna ala

Velnalas klints un Velna ala

2016-10-02-14-53-08

Gūtmaņa ala

Ievadā solīts, ka pastāstīsim par trīs maršrutiem. Divi ir, viens vēl būs! Cerams, ka sniega sega neatbaidīs, bet taisni otrādi – radīs vēl lielāku vēlmi doties pārgājienos un te arī links uz citiem Siguldas maršrutiem.

Pastāsti arī citiem: