2020. gada izskaņa bija laiks, kad bija jāievēro #mājsēde un jāmaina mūsu visu Ziemassvētku un Jaunā gada sagaidīšanas tradīcijas. Un tieši tāpēc šīs brīvās svētku dienas bija īstais laiks doties dabā, doties tur, kur vēl nav sanācis būt un ieraudzīt vēl neatklātās Latvijas vietas.

Upe Raunis Upe Raunis

Otrajos Ziemassvētkos nolēmām, ka vēlamies gūt īstu Ziemassvētku sajūtu un to var gūt tur, kur ir sniegs, līdz ar to bija jākāpj mašīnā un jābrauc uz Vidzemi. Un mūsu mērķis – upe Raunis. Viena ne retajām upēm, kuras nosaukums ir vīriešu dzimtē un upe, kuru ļoti daudzi izvēlas baudīt vasarā, brienot pa to.

Maršrutu sākām pie tilta uz autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona. Šajā vietā ir iespēja atstāt automašīnas. Zinājām, ka abos upes krastos ir iestaigātas takas, bet mēs izvēlējāmies iet pārgājienā pa upes labo krastu. Kā jau bijām plānojuši viss mežs skaisti sasnidzis un varējām sākt baudīt īstu ziemas pārgājienu. Nogājuši vien aptuveni divus kilometrus, ieraudzījām jau pirmos atsegumus upes krastos un jāsaka, ka Raunis mūs pārsteidza ar lielo atsegumu skaitu. Varētu teikt, ka visus 9 kilometrus kamēr gājām gar upes krastu varējām vērot atsegumus gan mazākus, gan lielākus, bet visus vienlīdz apbrīnas vērtus.

Atsegums Raunis krastos Atsegums Raunis krastos

Pārgājiens nudien nebija kā pastaiga pa iestaigātu taku, gana regulāri kāpām pa stāvām nogāzēm augšā un slīdējām lejā. Gana daudz vietās mūsu ceļu sķēršoja arī koku kritalas, kuras nācās apiet ar pietiekami lieliem līkumiem. Vietām nācās lēkt un brist pāri strautiem. Ik pa laikam uz kokiem bija iekrāsotas atzīmes, kas liecina par takas izsekojamību, bet tikpat bieži šīs zīmes arī neredzējām, tāpēc tiem, kas paļaujas tikai uz šādām norādēm, iesakām būt piesardzīgiem.

Plānojām noiet no tilta uz P30 līdz tiltam uz P28 šosejas Priekuļi – Rauna un tad pa lauku ceļiem doties atpakaļ uz starta vietu. Bijām jau gaidījuši, ka atpakaļceļš ilgāk būs jāmēro pa lauku ceļu un pat šoseju, bet pirmos kilometrus gājām pa skaistu piesniegušu meža ceļu. Pa šoseju nācās noiet vien pārsimt metrus un mūsu pārgājiens pēc aptuveni 4 stundām bija noslēdzies. Galvenais mērķis arī tika sasniegts – īsta sniegota Ziemassvētku pastaiga.

Pārgājiens gar Rauni nav no vienkāršākajiem, bet iesakām ikvienam doties pastaigā gar upi arī ziemā un mums noteikti jāieplāno atgriezties vasarā.

Atsegums Raunis krastos Atsegums Raunis krastos
Atsegums Raunis krastos Atsegums Raunis krastos
Upe Raunis Upe Raunis
Pastāsti arī citiem: