Par diviem Siguldas pārgājienu maršrutiem esam Jums īsumā uzrakstījuši . Nu ir laiks atklāt to, kā mums gāja pārgājienā no Līgatnes līdz Siguldai.

Pēdējais maršruts Siguldas pusē tika plānots jau kādu laiku, bet beigu beigās, šis pārgājiens izdevās kā noslēdzošais zelta rudens posms mums. Tika izvēlēta skaista sestdienas diena – 22. oktobris, kad bijām gatavi doties ceļā.

Lustūzis

Piektdienas vakarā modinātāji tika uzlikti jau laicīgi, lai sestdien paspētu uz agro vilcienu, kas no Rīgas stacijas atiet plkst.6:21. Zinājām, ka kopumā būs ~30 km, tāpēc, lai nebūtu jāiet pa tumsu izvēlējāmies sākt agri. Izkāpuši Augšlīgatnē, saģērbāmies silti, uzņēmām kursu uz Līgatni, no kurienes ceļš ved uz Līgatnes Dabas takām. Ejot pa atklātu ceļu, vējš mums pūta cauri, bet raitā solī nonācām Līgatnē. Līgatnē apskatījām slaveno Lustūža atsegumu, kurā vēsturiski cilvēki veidojuši pagrabus savām vajadzībām, uzkāpām skatu laukumā un baudījām skaistos skatus.

Lustūža pagrabi

Tālāk vēl mazs posms pa ceļu, līdz nonācām pie Līgatnes dabas taku informācijas centra. Centra apmeklējums mums šoreiz neinteresēja, tāpēc devāmies uz Gaujas krastu pusi. Vietām izvēlējāmies iet pa takām, vietām gar pašu Gaujas krastu, bet lai vai kuru maršrutu būtu izvēlējušies iztikām bez lieliem šķēršļiem. Pirmā skaistā skatu pauze, kuru apvienojām ar brokastīm pie Gaujas atseguma. Jāmin, ka varējām visu dienu redzēt, ka GNP teritorijā ir pieejamas labiekārtotas atpūtas vietas laivotājiem, kas ir ļoti liels pluss arī mums, kas izvēlas šo posmu iet ar kājām. Maršruta pirmā puse vairāk bija tuvāk upes krastam, izveidotā takas biežāk izveda pie upes, kad varējām redzēt dažādos krastus un atsegumus.

Gauja

Otrajā pusē, tur, kur Gauja meta vairāk līkumus, taka ir izveidota vairāk meža teritorijā, bet mums tā ļoti patika. Vietām, kur vairāk lapu koki gājām kā pa lapu paklāju, vietām, kur skuju koki atsedz debesis un rodas dabas krāsu spēles. Šī taka ir paredzēta gan gājējiem, gan velosipēdistiem un dienas garumā satikām gan vienus, gan otrus, bet šis pārgājienu maršruts, visticamāk tā garuma dēļ nav tas populārākais.

Gauja

Takas noslēgums ir Paradīzes kalna piekājē, kur mums bija izvēle kāpt  uz Gleznotājkalna skatu laukumu un doties uz pilsētu vai arī doties uz Gaujas tiltu un tad pilsētā nonākt caur Skatu laukumu. Mēs izvēlējāmies patrenēt savas kājas un kāpām Gleznotājkalna `virsotnē`. Skats pavērās tikpat skaists, kā pirmajā reizē to apmeklējot. Šajā brīdī apskatījāmies vilcienu sarakstā, sapratām, ka vēlamies paspēt uz tuvāko vilcienu, sakopojām spēkus un pēdējos 2 km kā Endomondo mums rāda nogājām ļoti ātrā tempā.

Pārgājiens izdevās godam un priecājamies par to, ka tā Latvija mums ir tik skaista!

 

Kopumā ko mēs varam ieteikt pēc šādiem trīs maršrutiem?!

  • Izvēlieties maršruta garumu gan domājot par noieto kilometru skaitu, gan ilgumu.
  • Pareiza apģērba izvēle (ne par karstu, ne par aukstu, cimdi, šalles, utt.).
  • Uzkodas, dzērieni – sīkums, bet padomājiet par to, kas dod Jums enerģiju un nav par `smagu`. Rudens otrajā pusē noteikti iesakām ņemt līdzi termosu ar siltu dzērienu.
  • Kompānija – kopā vienmēr taču ir foršāk! Galvenais, lai Jums sakrīt tempi un intereses.
Pastāsti arī citiem: