Doties pārgājienos nu jau ir palikusi gluži vai pa modes lietu, līdzīgi kā bija ar straujo piekrišanu skriešanai pirms ļoti neilga laika. Un kāpēc ne? Pietiekami daudz skaistu vietu,kuras apskatīt un daudz maršrutu, kuros doties. Un ja ņemam vērā, ka iešana ir tikpat demokrātiska nodarbe kā skriešana, kurai nevajag nekādu papildus ekipējumu, tad šādai izvēlei būtu jābūt pašsaprotamai.

9.janvāra rītā uz pārgājienu riktējāmies arī mēs. Kompānijā ar idejas autori un vēl pāris aktīvās atpūtas cienītājiem mēŗkis bija taka gar Braslas upi.

Datums tika nosprausts laikus un nācās rēķināties ar ziemas gājienu. Tiesa, līdz gandrīz pašam pasākumam īsti nebija skaidrs, cik zema būs gaisa temperatūra un kādu apģērbu labāk izvēlēties. No solītajiem -30 grādiem pēc celsija, laikam jau, par laimi, nebija nekādas miņas, bet gaiss atdzisa līdz -15 grādiem un tāds noturējās visu dienu. Garā termoveļa, silti apavi un jaka, šalles, cimdi, cepures un bahillas.

No rīta autoostā kāpām Valmieras autobusā un mērojām ceļu līdz pieturai Brasla. Pārgājiena sākumā apsteidzām veselu grupu ar gājējiem, kuri vēl riktējās uz iešanu. 9. janvāra sestdiena bija ļoti karsts datums Braslas takai. Ne tikai grupa, kuru apteidzām devās šajā maršrutā, bet pa ceļam redzējām arī grupu, kur norisinājās tēvu-dēlu pasākums, kā arī citus gājējus.

Noskaņojums mūsu grupā bija lielisks jau no paša sākuma, kas varēja būt par iemeslu arī nelielam līkumam ārpus paredzētā maršruta, bet pēc neilga laika šo kļūdu labojām un bijām atpakaļ pie Braslas upes. Upes labajā krastā ir daudz gravu un reljefs nedaudz pārbauda gājēju fiziskās spējas. Brīžiem sanāk intensīva iešana pa reljefu uz augšu un pēc tam prātīga nokļūšana atkal zemāk. Labā krasta pusē sanāk vairāk iežu atsegumi kurus aplūkot nekā kreisajā upes krastā un ejot pa kreiso krastu vizuālais baudījumus varētu būt lielāks. Bet tad, iespējams, atkrīt reljefa izbaudīšana uz savas ādas. Atšķirīga pieredze atkarībā no tā, kas katram patīk vairāk.

Pārgājiena laikā redzējām vairākus, bet atmiņā vislabāk palika:

  • Aņītes iezis
  • Melnais iezis
  • Slūnu iezis
  • Buļu iezis
Aņītes iezis

Aņītes iezis

Melmnais iezis

Melnais iezis

Slūni iezis (foto: I. Koidy)

Slūni iezis (foto: I. Koidu)

Vēl no atpazīstamākiem un populārākiem atsegumiem ir:

  • Baltais iezis
  • Virtakas jeb Sarkanais iezis
  • Zirņu iezis

Izmaksas

Kas attiecas uz izmaksām, tad tās būs stipri individuālas – atkarībā no tā kādas uzkodas tiks ņemtas līdzi, kā plāno nokļūt līdz un no pārgājiena vietas. Mums nācās iegādāties 2 autobsa biļetes turp un atpakaļ (Rīga-Brasla, Inciems-Rīga), uzkodas pārgājiena laikā un pusdienu izmaksas pēc pārgājiena, kas nebūt nav nekas kosmisks.

Iespējams, noderīgas interneta vietnes

Brasla

Braslas upes krasti
Brasla. Braslas Senleja
Kafejnīca Pansija Inciemā (iesakām porciju un cenu dēļ)

 

Pastāsti arī citiem: